BIPDeklaracja dostępnościKontakt
menu

24 października Światowy Dzień Walki z Otyłością

2018-10-26 00:54:19 (ost. akt: 2018-10-26 21:29:35)

Otyłość coraz częściej uważana jest za jedno z najgroźniejszych schorzeń przewlekłych XXI wieku. Stanowi ona problem nie tylko psychologiczny czy estetyczny, ale również zdrowotny. Zaniedbywaniu wagi towarzyszy zwiększone ryzyko chorób serca, nadciśnienia tętniczego, zawału i udaru, chorób układu kostnego, cukrzycy jak również niektórych nowotworów. Dzień ten stanowił okazję, aby zastanowić się nad zmianą sposobu odżywiania, porzucić złe nawyki żywieniowe. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji mieli możliwość zważenia się i dokonania analizy składu ciała metodą BIA, a to wszystko za sprawą profesjonalnej wiedzy dietetyka - Pani Małgorzaty Miszkiewicz.
Społeczność szkolna i nie tylko miała możliwość skorzystania z pysznych fit smakołyków o niskim indeksie glikemicznym, które zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: Pani Iwony, Moniki, Marty i Justyny oraz Pani Darii z kuchni.
Zachęcamy już dziś, abyście w trosce o własne zdrowie zwrócili uwagę na to co jecie i jak żyjecie. Dbajcie o zdrowie i zdrowo się odżywiajcie.

red. Renata Kaczmarczyk
foto.: Mirosława Oporek- Miedzińska