BIPDeklaracja dostępnościKontakt
menu

Praktyki zawodowe w Irlandii – podsumowanie projektu

2018-01-22 15:15:59 (ost. akt: 2018-01-24 18:04:03)

Dnia 16 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Zagraniczna praktyka zawodowa - moją inwestycją w przyszłość” realizowany w ramach programu Erasmus+, Akcja 1 w sektorze Kształcenie i szkolenie zawodowe w 2016. W uroczystości uczestniczył Starosta Szczycieński p. Jarosław Matłach, dyrektor szkoły p. Alina Niezgoda, przedstawiciele lokalnych zakładów hotelarskich, koordynatorki i autorki projektu: p. Agnieszka Andrzejczyk i p. Aldona Kleszczewska, uczestnicy projektu, ich rodzice oraz uczniowie młodszych klas hotelarskich i turystycznych.
W projekcie uczestniczyło czterdziestu uczniów kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej. Odbyli oni miesięczne praktyki w zakładach gastronomiczno–hotelarskich oraz w centrum informacji turystycznej w miejscowościach: Youghal, Ardmore i Dungarven, gdzie wykonywali standardowe obowiązki pracownicze począwszy od pracy w służbie pięter po przygotowywanie posiłków i obsługiwanie gości w gastronomii, a skończywszy na opracowywaniu folderów reklamowych w języku angielskim.
Oprócz odbycia obowiązkowych praktyk zawodowych uczniowie znacznie pogłębili znajomość języka angielskiego i poznali różnorodne walory kulturowo-krajobrazowe Irlandii, uczestnicząc w zorganizowanych spotkaniach ze społecznością lokalną oraz w wycieczkach turystyczno-krajoznawczych.
Na konferencji uczestnicy projektu podzielili się swoimi wrażeniami i przeżyciami z pobytu w Irlandii. Opowiadali, gdzie pracowali, jaką pracę wykonywali, jak spędzali wolny czas i jakie korzyści wynieśli z wyjazdu do Irlandii. Na koniec każdy z uczestników projektu otrzymał Europass – dokument (zarówno w języku polskim jak i angielskim) potwierdzający odbycie praktyk zawodowych, a przede wszystkim nabyte umiejętności zawodowe i językowe.

Red. Agnieszka Andrzejczyk


Nasz czas wolny w Irlandii - kliknij i obejrzyj prezentację

Prezentacja podsumowująca projekt- „Zagraniczna praktyka zawodowa - moją inwestycją w przyszłość”