Światowy Dzień Walki z AIDS

2017-12-14 18:57:40 (ost. akt: 2017-12-14 18:59:11)

W piątek 1 grudnia 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS. W ramach akcji szkolnej przeprowadziliśmy kampanię prozdrowotną, której celem było upowszechnienie wiedzy o wirusie i groźnej chorobie. Tradycyjnie już od kilku lat odbywa się w naszej szkole prelekcja, którą prowadzi pan Roman Latoszyński - krajowy konsultant z zakresu HIV/AIDS. W tym roku odbyła się ona jeszcze pod koniec listopada. Dzięki informacjom i praktycznym wskazówkom, jak zapobiegać zakażeniu, społeczność uczniowska naszej szkoły miała możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat tej choroby. W ramach podsumowania chętni uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie na temat wiedzy z zakresu HIV i AIDS. Dzień pierwszego grudnia był równocześnie czasem głębokiej refleksji, bowiem Światowy Dzień Walki z AIDS to okazja, by przypomnieć i uświadomić sobie, jak niebezpieczna może okazać się niewiedza na temat źródła i skutków zarażenia. Czerwone Kokardki, które na ten dzień przygotowały wszystkie klasy, symbolicznie przypominały nam o potrzebie solidarności i wsparcia dla osób chorób oraz ich najbliższych.

Red.: Daria Szymborska