II edycja szkolnego GEOCACHING`u

2017-10-04 23:00:21 (ost. akt: 2017-10-06 12:46:13)

4 października 2017r. w naszej szkole już po raz drugi propagowaliśmy pieszą formę turystyki kwalifikowanej. Celem tego przedsięwzięcia było również m.in. promowanie walorów turystyczno- krajoznawczych powiatu szczycieńskiego.

Impreza rozpoczęła się punktualnie o 8.00. Następnie 131 uczniów, 11 nauczycieli udało się na poszukiwanie skrzynek i wykonanie umieszczonych w nich zadań.
Po blisko 4 godzinach pierwsi uczestnicy dotarli do miejsca docelowego, czyli Muzeum Rolniczego w Olszynach. Okazało się, że najlepiej z zadaniami poradziła sobie klasa IV TŻiUG (brawo!), która jako jedyna znalazła wszystkie skrytki i rozwiązała ukryte w nich zadania.
Nad palącym się ogniskiem upiekliśmy kiełbaski, delektowaliśmy się gorącą herbatą i wrażeniami z trudów pieszej wędrówki. Byli i tacy, co zaśpiewali, zatańczyli (niezawodna IIITH/TOT). A na deser wysłuchaliśmy wykładu miejscowego historyka, pana Witolda Olbrysia - autora przewodnika o atrakcjach turystycznych z czasów I wojny światowej powiatu szczycieńskiego.
Serdecznie dziękujemy: p. Zygmuntowi Rząpowi za serdeczne przyjęcie naszej niemałej gromadki; nauczycielom za opiekę nad uczniami i młodzieży, że zdecydowała się wziąć udział w II edycji szkolnego geocachingu. Już obmyślamy, gdzie wybierzemy się za rok ;-) Imprezę przygotowali: p. Michał Napiórkowski, p. Aldona Kleszczewska, p. Małgorzata Szczepanek, p. Ewa Napiórkowska.

Red. EN
Foto: SKM "Kadr"