Witaj, Szkoło!

Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką, nad zeszytem…

4 września zabrzmiał pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny 2017/2018. Skończyły się wakacje i nadszedł czas kolejnej edukacyjnej przygody.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 pani Alina Niezgoda serdecznie przywitała uczestników wrześniowego spotkania. Zgromadzeni w skupieniu wysłuchali przemówienia pani dyrektor, w którym podkreśliła, jak ważnymi czynnikami sukcesu edukacyjnego są rzetelna praca, zdobywanie wiedzy oraz mądrości życiowej w atmosferze szacunku i zaufania. Ponadto zauważyła, że nowy rok szkolny to nie tylko wielkie nadzieje, ale także niezwykłe wyzwania dla wszystkich osób związanych z oświatą.

W dalszej części spotkania głos zabrał Starosta Szczycieński pan Jarosław Matłach, który wyraził nadzieję, że nasza szkoła będzie wspaniałym miejscem odkrywania, rozwijania wszelkich talentów oraz kształtowania umysłów i serc młodych ludzi.

Początek roku to nowe, ciekawe doświadczenie, dlatego towarzyszą mu rozmaite emocje i przeżycia. W związku z tym po uroczystym ślubowaniu uczniów klas pierwszych wykonano pierwsze pamiątkowe zdjęcia, dzięki którym zostały utrwalone niepowtarzalne chwile spędzone w murach naszej szkoły.

Wierzymy, że każdy dzień spędzony w szkole będzie niezwykłą podróżą przez fascynujący świat ludzkich uczuć oraz okresem owocnym, przynoszącym nowa wiedze, radość i zadowolenie

Foto: MN