IX Edycja Wewnątrzszkolnego Konkursu Cukierniczego Słodkie Tarty

2024-03-25 15:34:05 (ost. akt: 2024-03-25 15:37:06)

Dnia 21.03.2024 r. w naszej Szkole odbyła się IX Edycja Konkursu Cukierniczego.

Uczniowie wykonywali wyroby cukiernicze w temacie Słodkie Tarty. Zmagania uczestników miały na celu propagowanie sztuki cukierniczej, wdrażanie uczniów klas zawodowych o profilu gastronomicznym do samodzielnego uczenia i zdobywania umiejętności praktycznych, kształtowanie kwalifikacji
i kompetencji umożliwiających elastyczność w dostosowaniu się do potrzeb rynku pracy. Uczestnicy mieli do wykonania dwie jednakowe tarty. W Konkursie wzięło udział 5 dwuosobowych zespołów
w skład których weszli uczniowie z klasy II Br. Cukiernik/Kelner: Alicja Kołodziejczyk i Łucja Sokołowska oraz Julia Gawryszewska i Szymon Nowosielski, z klasy III Br. Cukiernik: Julia Rasieńska
i Paulina Rembiewska z klasy II TŻiUG: Julia Choszczewska Matyga i Marcel Folga z klasy IV TŻiUG: Kornelia Orzoł z Marianną Klinicką. Zaproszonych gości obsługiwały uczennice z klasy II Br. Cukiernik/Kelner: Amelia Łada, Amelia Szewko i Magdalena Zapadka oraz Natalia Łączyńska z klasy I TH. Opiekunami uczniów byli nauczyciele: Małgorzata Polak, Magda Talarek, Ewa Juszczak, Aneta Kalinowska, Renata Kaczmarczyk, Justyna Krajewska. Członkowie komisji konkursowej stanęli przed trudnym zadaniem wyłonienia najlepszych cukierników. W skład komisji pod przewodnictwem pana wicedyrektora Dariusza Napiórkowskiego weszli: kierownik filii Banku Spółdzielczego w Szczytnie pan Karol Napiórkowski, właścicielka Hurtowni Nabiałowej DANA w Szczytnie pani Danuta Dunaj, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Emilia Deptuła-Kijewska, przedstawicielka Rady Rodziców pani Anna Żywiec oraz dziennikarka Kurka Mazurskiego pani Ewa Kułakowska.
Pierwsze miejsce w IX Edycji Wewnątrzszkolnego Konkursu Cukierniczego zajęły uczennice klasy III Br. Cukiernik: Julia Rasieńska i Paulina Rembiewska, które wykonały zwycięskie Malinowe Zielonetty.
Sponsorami Konkursu byli: Firma Ryszard Juszczak Progaz ze Szczytna, Bank Spółdzielczy, Hurtownia Nabiałowa DANA, Cukiernia SOWA w Bydgoszczy oraz Port Lotniczy Olsztyn-Mazury.

Informację medialną o wydarzeniu w umieścił na stronie internetowej Bank Spółdzielczy
w Szczytnie oraz Kurek Mazurski.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Red.: Małgorzata Polak, Magda Talarek
Foto: Ewa Kułakowska, Paweł Adamski, Magda Talarek.