Etap okręgowy XV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

2024-01-09 01:54:14 (ost. akt: 2024-01-10 02:10:32)

Dnia 8 stycznia 2024r o godz. 11:30 w Zespole Szkół nr 2 w Ełku, przy ulicy M. Kajki 4, 19-300 Ełk. odbył się etap okręgowy XV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, której hasło przewodnie brzmi: „Turystyka biznesowa - hotele z motywem przewodnim” .
W etapie okręgowym nasza szkoła reprezentowana była przez dwie uczestniczki z klasy V TH: Aleksandrę Sitarską i Martynę Pirćkan, które 10.10.2023 r. wygrały etap szkolny olimpiady. W całej Polsce Olimpiada została przeprowadzona w 12 okręgach.
Nasze zawodniczki startowały w Okręgu nr 11 – w Zespole Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełk,w którym to okręgu stanęło w szranki 10 uczestników z 5 szkół. W zawodach II stopnia (okręgowych) wymagany był od uczniów zakres oraz poziom wiedzy, umiejętności i kompetencji wynikających z podstawy programowej kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa.
Do zawodów III stopnia (centralnego) zakwalifikowanych zostaje 30 uczniów z wszystkich 12 okręgów, z najlepszymi wynikami (największą liczbą punktów). Czy nasze uczennice zakwalifikowały się do etapu centralnego? - musimy poczekać na wyniki wszystkich uczestników.
Dziewczętom dziękujemy za udział w Olimpiadzie i życzymy dalszych sukcesów!!!

Red. i foto: M. Oporek - Miedzińska