Kolejne warsztaty TH i TOT w Fabryce Bombek Doroszko w Kętrzynie.

2024-01-08 01:25:06 (ost. akt: 2024-01-10 03:20:08)

Dnia 5 stycznia 41 osobowa grupa uczniów z technikum w zawodzie technik hotelarstwa (24 ucz. II TH, 12 ucz. I TH) i technik organizacji turystyki
(1 ucz. II TH, 4 ucz. I TH)
, w ramach zajęć Realizacja usług dodatkowych
w obiektach noclegowych - animacja czasu wolnego dzieci i młodzieży
uczestniczyła wraz z opiekunkami (U. Grabowską, M. Napiórkowskim
i M. Oporek - Miedzińską) w wycieczce dydaktycznej do Fabryki Bombek Doroszko w Kętrzynie.
Pod okiem animatora młodzież uczestniczyła w warsztatach, w trakcie których uczono się wydmuchiwania bombek
w różnych kształtach. Następnie pod kierunkiem dekoratorów uczniowie własnoręcznie zdobiła swoje bombki, wykazując się artyzmem i kreatywnością, czyli cechami niezbędnymi w pracy animatora. Przy zdobieniu wykorzystano temponiarki i sitodruk oraz kolorowe farby, lakiery, klej, brokaty, koraliki i cekiny, które pozwoliły ubarwić bombkę
i nadać jej wyjątkowy, niepowtarzalny charakter. Następnie ozdoby trafiły do suszarni, gdzie młodzież poddała je procesowi utrwalenia. W momencie, gdy rękodzieła się suszyły młodzież zwiedziła muzeum bombki, w którym obejrzeli kolekcję ozdób świątecznych z całego świata oraz całoroczny sklep – galerię z dekoracjami świątecznymi.
Ostatni etap warsztatów to wykończenie bombki, które polegało na wyjęciu jej z suszarni, nadaniu ostatecznego wygląd przez ucięcie zbędnej, wystające szklanej rurki, włożeniu do otworu zawieszki i spakowaniu w kartonik.
Tego typu zajęcia to połączenie nauki i dobrej zabawy, jednym słowem korelacja międzyprzedmiotowa, która przyniosła naszym uczniom niezapomniane wrażenia.

Red. i Foto: M.Oporek-Miedzińska

Filmowe relacje z "Animacji czasu wolnego dzieci i młodzieży" - kliknij w obrazek