„Partycypacyjna Kultura Szkolenia” - szkolenie dla nauczycieli

2023-12-20 22:48:47 (ost. akt: 2023-12-20 22:59:09)

Dnia 22 listopada nauczyciele naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w specjalnym szkoleniu zatytułowanym „Partycypacyjna Kultura Szkolenia” poprowadzonym przez dr Annę Sarbiewską.
Prowadząca to wieloletni nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Nr 3 im. J. III Sobieskiego, której specjalizacją jest pedagogika. Pani Ania Sarbiewska, jako główny temat obrała odpowiedź na pytanie, jak zwiększyć zaangażowanie uczniów w uczenie się na lekcjach, co z pewnością przyniesie szereg korzyści, począwszy od poprawy frekwencji na lekcjach, po lepsze wyniki edukacyjne.
Jak wezwać ucznia do refleksji nad własnym uczeniem się? Czy nauczyciel jest gotowy do zmian? Czy przedstawione metody i pomysły sprawdzą się w konkretnych klasach? Gdzie można znaleźć podobne pomysły z takiego podejścia? Te, i podobne pytania pojawiły się podczas szkolenia, a prowadząca w przystępny sposób omawiała poszczególne zagadnienia.
Dziękujemy pani Ani Sarbiewskiej za przyjęcie zaproszenia i mamy nadzieję na dalszą współpracę.
Red.: Paweł Lutrzykowski