Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

2023-12-10 18:14:57 (ost. akt: 2023-12-10 18:23:51)

3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, którego celem jest zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami.
Z tej okazji 4 grudnia 2023 r. uczennice klas I LOd oraz IV LOd wraz z pedagogami Natalią Szoll i Moniką Wesołowską-Drężek wybrały się do Niepublicznej Podstawowej Szkoły Specjalnej Stowarzyszenia „Promyk”. Uczniowie oraz przedszkolaki „Promyka” wysłuchali programu przygotowanego przez nasze uczennice, wspólnie przygotowaliśmy kartki świąteczne oraz listy do Świętego Mikołaja. Spotkaniu towarzyszyła świąteczna atmosfera pełna radości i akceptacji.

Dziękujemy nauczycielom i opiekunom za tak miłe przyjęcie oraz garść informacji o problemach, z którymi borykają się osoby z niepełnosprawnościami oraz ich rodziny na co dzień.

Red. N. Szoll