16 Listopada 2023 - Szkolna Akcja Antynikotynowa. Światowy Dzień Rzucania Palenia.

2023-11-17 16:36:30 (ost. akt: 2023-11-18 01:51:51)

Jak co roku, w trzeci czwartek listopada, w naszej szkole zorganizowano akcję antynikotynową, zainspirowaną
Światowym Dniem Rzucania Palenia. Zarówno papierosy jak i e-papierosy stanowią olbrzymi problem wśród młodzieży. Nikotyna jest substancją silnie uzależniającą i może szkodzić rozwojowi mózgu u nastolatków i młodych dorosłych, który jest szczególnie wrażliwy na uzależniające działanie nikotyny.
Dlatego dzisiaj warto przypomnieć:
Nie pal! Dbaj o siebie!
Infografika – Korzyści płynące z rzucenia palenia
Ilu ludzi na świecie tyle powodów aby zadbać o swoje zdrowie i wygląd. Najważniejsze w procesie rzucania czy ograniczania palenia tytoniu jest odnalezienie wewnętrznej motywacji, która będzie przewodzić palaczowi w drodze do wyzwolenia się od nałogu.

Red: D.Szymborska