„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych” (ks. Jan Twardowski)

2023-10-30 18:51:27 (ost. akt: 2023-10-31 19:18:07)

Jesień to czas zadumy i refleksji nad życiem oraz przemijaniem. W pierwszych dniach listopada wspominamy swoich bliskich i przyjaciół, których już nie ma wśród nas. Odeszli na zawsze, ale trwają w naszej pamięci i sercu…

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych” (ks. Jan Twardowski)

W tym roku również społeczność uczniowska Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie przystąpiła do ministerialnej akcji #SzkołaPamięta. W jej ramach:
• odwiedziliśmy lokalny cmentarza i zapaliliśmy znicze na grobach zmarłych nauczycieli i uczniów naszej szkoły,
• uporządkowaliśmy bezimienne i opuszczone groby,
• zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny„Nekropolie – te odwiedzane i te zapomniane” (wyniki ogłosimy już wkrótce)
• spotkaliśmy się z p. Witoldem Olbrysiem i wysłuchaliśmy jego wykładu nt. „Mazurskie cmentarze”,
• przygotowaliśmy gazetkę na szkolnym korytarzu pt. „1.11 – dzień zadumy i wspomnień”
• na zajęciach z wychowawcą poruszaliśmy tematy związane z ważnymi rocznicami, wydarzeniami i postaciami historycznymi.

Poniższe fotografie dokumentują podjęte przez nas działania, a niektóre oddają nawet klimat i atmosferę towarzyszącą nam podczas realizacji w/w przedsięwzięć.

Za realizację zadań odpowiadały panie: J. Jarema, E. Pazurkiewicz, E.Betlejewska, A.Leska, N. Szoll, M. Wesołowska-Drężek, E. Napiórkowska.