Szkolny Etap Olimpiady Umiejętności Hotelarskich

2023-10-26 00:06:45 (ost. akt: 2023-10-26 00:51:04)

W dniu 25.10.2023 r. w godz. 12:00-13:30 w sali nr 8P odbył się Etap Szkolny Olimpiady Umiejętności Hotelarskich.
Hasło przewodnie II edycji Olimpiady brzmi: „SUKCES W HOTELARSTWIE TO TEŻ ODKRYWANIE POTRZEB GOŚCIA BIZNESOWEGO”
Zgodnie z Regulaminem Olimpiady Ogólnopolskiej we wszystkich szkołach w Polsce etap ten odbył się w tym samym czasie. W zmaganiach uczestniczyło 14 uczniów z klasy II i V TH. W ciągu 90 min. uczniowie mieli do wykonania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań oraz dwa zadania praktyczne na podstawie, których mieli sporządzić: Zlecenie Realizacji Transferu Hotelowego oraz Dowód wpłaty za opłatę klimatyczną.
Przy wykonywaniu zadań uczniowie korzystali z prostych kalkulatorów.
Nad prawidłowym przebiegiem Olimpiady czuwała komisja w składzie Panie:
Przewodnicząca: Soliwoda Aneta,
Członek I: Pierzchała Iwona
Członek II: Oporek – Miedzińska Mirosława.
Do zawodów II stopnia ( okręgowych) przechodzi dwójka uczestników z najwyższą liczbą zdobytych punktów.
Zwycięzcy Olimpiady I stopnia niebawem zostaną o tym poinformowani.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Olimpiadzie i życzymy dalszych sukcesów!!!
Red. i foto: M. Oporek - Miedzińska