Dzień Edukacji Narodowej`2023

2023-10-13 22:46:49 (ost. akt: 2023-10-14 03:08:10)

14 października obchodzimy w Polsce Dzień Edukacji Narodowej.
Święto to upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 roku. W tym roku mija dokładnie 250 lat od tego wydarzenia.
Uroczysta akademia odbyła się w naszej szkole w piątek, 13 października. Rozpoczęło ją wystąpienie pana dyrektora – Dariusza Napiórkowskiego. Następnie życzenia dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły złożyli przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.
Część artystyczną rozpoczął wykład historyczny wzbogacony prezentacją multimedialną na temat historii Komisji Edukacji Narodowej oraz jej dokonań. W klimat wspomnień o szkole przeniosła wszystkich piosenka „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. A po niej przedstawiono wspomnienie o ks. Janie Twardowskim – wybitnym pedagogu, biologu i poloniście. Utwór „Nad wszystko uśmiech Twój” został zilustrowany zdjęciami naszych uśmiechniętych pedagogów. Na koniec ponownie złożono życzenia wszystkim osobom pracującym w naszej szkole i zaśpiewano „Supermoce”, bo wszyscy oni są bohaterami i mają supermoce.

Foto: N. Szoll

Dzień Edukacji Narodowej jest też okazją, by wręczyć nagrody wyróżniającym się pedagogom oraz pracownikom administracji i obsługi. W tym roku miało to miejsce w czwartkowe popołudnie 12.10 w czasie akademii powiatowej.
Tekst: E. Napiórkowska
Foto:M.Oporek-Miedzińska

Link do wydarzenia:https://powiatszczycienski.pl/25225,Powiatowy-Dzien-Edukacji-Narodowej-Podziekowania-i-wyroznienia-dla-nauczycieli.html/