„Jak nie czytam jak czytam”

2023-06-10 12:00:00 (ost. akt: 2023-06-22 00:57:46)

Jeśli ktoś sądzi, że dzisiejsza młodzież nie czyta - jest w błędzie.
Zespół Szkół Nr 2 w Szczytnie włączył się do ogólnopolskiej akcji
"Jak nie czytam jak czytam" (#JakNieCzytamJakCzytam).
Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką
7 czerwca o godz. 10, obok boiska szkolnego i szkolnego mini sadu , utworzona została strefa chillautu czytelniczego- leżaki, maty, koce, parasole. Na ten event uszyto kilkunastometrowy napis z hasłem akcji "Jak nie czytam jak czytam" powstał przy użyciu starych gazet. W akcji uczestniczył nasz patron Jędrzej Śniadecki. W akcji wzięło udział 5 klaswyróżnionych w szkolnym rankingu czytelnictwa. Były to klasy: I TH, IV TŻ i UG p, III TŻ i UG, II LO, I BRK a. W strefie pojawił się regał Bookcrossingu, jeżeli ktoś nie miał ze sobą ulubionej lektury, mógł ją sobie wybrać.
Za całą akcję odpowiedzialna była pani Anetta Leska.
Filmik nakręcił uczennice klasy I TH: Zuzanna Idziak oraz Alicja Kaczmarczyk.
Z udziału w akcji nakręcono filmik: Relacja z akcji #JakNieCzytamJakCzytam - ZSNr 2 w Szczytnie

Red.i foto.: Anetta Leska