Ostatni dzwonek - pożegnanie Maturzystów 2023

2023-05-01 18:42:19 (ost. akt: 2023-05-01 18:58:40)

„Ostatni dzwonek” był doskonałą okazją, by wyróżnić i nagrodzić absolwentów z najwyższą średnią, z najwybitniejszymi osiągnięciami w dziedzinie sportu, najlepszego w zawodzie oraz tych wszystkich, którzy aktywnie działali na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej. Nie byłoby tak wielu wyróżniających się uczniów, gdyby nie wkład ich rodziców, jaki włożyli w wychowanie i edukację swoich pociech. Dlatego szczególne słowa uznania pani dyrektor Alina Niezgoda skierowała również w stronę rodziców.

Tradycyjnie już podczas uroczystego apelu wręczono prestiżowe nagrody Jędrzeje 2023 wybitnym absolwentom Zespołu Szkół Nr 2.

Najlepszymi absolwentami roku szkolnego 2022/2023 zostali:
Sportowiec Roku – Martyna Dudziec
Osobowość Uczniowska – Kornelia Kostrzewa
Primus Inter Pares – Augustyn Siurnicki

Ponadto uczniowie klas technicznych zostali uhonorowani tytułami „NAJLEPSZY W ZAWODZIE”. Okazali się nimi:

Technikum Hotelarskie: Julia Kępińska
Technikum Organizacji Turystyki: Zuzanna Mikulska
Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Jakub Ciężki

Oprawę części artystycznej uroczystości zapewnił zespół The Belfers. Wyjątkowym akcentem okazała się piosenka napisana specjalnie na tę okazję przez uczennicę kl. I LO Karolinę Okoniewską „Uśmiechnięci Absolwenci”. W atmosferze refleksji, wzruszenia, ale również dobrego humoru, obejrzeliśmy prezentację „Przeżyjmy to jeszcze raz”, a na zakończenie pożegnano wszystkich piosenką „Nie mamy nic do stracenia”, w której to po raz ostatni na deskach naszej szkolnej auli wystąpił zespół w tak wyjątkowym składzie.

Wszystkim abiturientom życzymy sukcesów na maturze, wierząc, że wszystko, co najlepsze jeszcze przed Wami.

Organizatorami uroczystości byli: młodzież klas technicznych i licealnych oraz nauczyciele: p. Ewa Betlejewska, p. Daria Szymborska, państwo Izabela i Paweł Lutrzykowscy.

Red.: D. Szymborska, I.P. Lutrzykowscy