Słońce zatrzymane w Toruniu - EXPO SWEET 2023

2023-03-07 08:19:00 (ost. akt: 2023-03-07 08:53:07)

W dniu 1 marca 2023 r. odbyła się w Warszawie XI edycja Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych EXPO SWEET 2023 w temacie: Mikołaj Kopernik – wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię.

Po przejściu eliminacji krajowych do rywalizacji w Mistrzostwach Polski zakwalifikowało się sześć ekip, w tym dwuosobowa drużyna uczniów naszej szkoły z klasy III branżowej szkoły I stopnia w zawodzie cukiernik: Marta Dudziec oraz Paweł Brejnak pod opieką nauczyciela zawodu Małgorzaty Polak.

Uczniowie w trakcie konkursu wykonali dwa torty oraz osiem deserów. Torty pt. Słońce zatrzymane w Toruniu i desery Droga gwiazd nazwą, techniką wykonania oraz dekoracją nawiązywały do tematu Mistrzostw. Drużyna uczniowska z naszej szkoły zajęła w Mistrzostwach Polski szóste miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zawodzie!

Red. i zdjęcia: Małgorzata Polak