Szkolenie dla nauczycieli "Animator imprez dla dzieci"

2023-02-23 12:08:58 (ost. akt: 2023-02-23 12:15:21)

Jak zorganizować interesującą zabawę, pozwalającą dzieciom wyruszyć na wyprawę do krainy wyobraźni a ich rodzicom dać poczucie, że pociechy są pod dobrą opieką?

Na to pytanie i wiele innych odpowiedź uzyskali nauczyciele: Monika Gajownik, Agnieszka Dunajska, Agnieszka Czajka, Magda Talarek, Michał Napiórkowski, Małgorzata Szczepanek, uczestniczący w kursie „ Animator imprez dla dzieci” w Akademii Rainbow.

Kurs miał miejsce w hotelu Ibis Reduta w Warszawie 18.02.2023, oprócz pedagogów z naszej szkoły uczestniczyli w nim młodzi ludzie, zainteresowani pracą w charakterze animatora. Zajęcia podzielone były na dwa bloki w pierwszym uczestnicy zostali przeniesieni do magicznej sali balowej w Krainie Lodu. Mogli nie tyle wysłuchać co doświadczyć metodyki organizacji balu dla dzieci, czyli jednej z forma animacji czasu wolnego. Drugi blok poświęcony był samodzielnemu projektowaniu imprez dla dzieci, której tematem przewodnim był Dziki Zachód. Należało przy tym pamiętać o poznanych wcześniej zasadach organizowania tego typu imprez.

Szkolenie było realizowane w ramach projektu „Ku nowoczesności” Osi Priorytetowej 2 Kadry dla gospodarki, Działania 2.4 Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego Poddziałania 2.4.1 Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego – projekty konkursowe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020., jego celem było nabycie nowych umiejętności przydatnych w kształceniu zawodowym.