2022-10-17 12:00:00 (ost. akt: 2022-10-20 18:49:25)

14 października obchodzimy w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto polskiej szkoły, święto nauczycieli, uczniów, pracowników administracji i obsługi i tych, którzy szkołę prowadzą i nadzorują. Jest to także okazja, by w pędzie życia zatrzymać się i przyjrzeć pracy ludzi, którzy kształcą i wychowują młode pokolenie Polaków.

Szkolną akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęła pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Jędrzej Śniadeckiego w Szczytnie – pani Alina Niezgoda. W swoim przemówieniu pani dyrektor przybliżyła genezę i historię święta oświaty. Zwróciła uwagę na rolę nauczyciela w społeczeństwie. A także podziękowała wszystkim, którzy pracują w szkole, kształcą i wychowują młodzież.

Życzenia pracownikom szkoły złożyła także pani Emilia Deptuła – Kijewska – przewodnicząca Rady Rodziców oraz Martyna Olender – reprezentantka Samorządu Uczniowskiego. Corocznie Dzień Edukacji Narodowej jest też okazją, by wyróżnić i nagrodzić nauczycieli i pracowników szkoły. Tak było i tym razem.

Po części oficjalnej zgromadzona w auli szkolnej społeczność obejrzała program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Ewy Napiórkowskiej, pani Darii Szymborskiej oraz pana Pawła Lutrzykowskiego.

Wszystkim Pracownikom Oświaty życzymy radości z efektów podejmowanych przedsięwzięć, entuzjazmu w dążeniu do wytyczonych celów, satysfakcji z sukcesów oraz wiele zdrowia i osobistego szczęścia.

Red. E. Napiórkowska
Fot. A. Soliwoda