WARSZTATY Z ANIMACJI W FABRYCE BOMBEK W KĘTRZYNIE

2022-10-06 22:55:37 (ost. akt: 2022-10-07 00:44:12)

Dnia 6 października 40 osobowa grupa uczniów z technikum w zawodzie technik hotelarstwa i technik organizacji turystyki, w ramach zajęć Animacja czasu wolnego uczestniczyła wraz z opiekunkami (Panią U. Grabowską,
U. Radzińską i M. Oporek - Miedzińską) w wycieczce dydaktyczną do Fabryki Bombek Doroszko w Kętrzynie.
Pod okiem animatora młodzież wzięła udział w warsztatach, w trakcie których uczono się wydmuchiwania bombek w różnych kształtach. Następnie pod kierunkiem dekoratorów uczniowie własnoręcznie zdobiła swoje bombki, wykazując się artyzmem i kreatywnością, czyli cechami niezbędnymi w pracy animatora. Przy zdobieniu wykorzystano temponiarki i sitodruku oraz kolorowe farby, lakiery, klej, brokaty, koraliki i cekiny, które pozwoliły ubarwić bombkę i nadać jej wyjątkowy, niepowtarzalny charakter. Następnie ozdoby trafiły do suszarni, gdzie młodzież poddała je procesowi utrwalenia. W momencie, gdy rękodzieła się suszyły młodzież zwiedziła muzeum bombki z całego świata oraz całoroczny sklep – galerię z dekoracjami świątecznymi. Ostatni etap warsztatów to wykończenie bombki, które polegało na wyjęciu jej z suszarni, nadaniu ostatecznego wygląd przez ucięcie zbędnej, wystające szklanej rurki, włożeniu do otworu zawieszki i spakowaniu w kartonik.
Tego typu zajęcia to połączenie nauki i dobrej zabawy, które przyniosły naszym uczniom niezapomniane wrażenia.

Red. i Foto: M.Oporek-Miedzińska