BIPDeklaracja dostępnościKontakt
menu

Piechotą do... Olszyn

2022-09-26 09:11:22 (ost. akt: 2022-09-26 22:34:17)

Święto turystyki obchodzone jest corocznie 27 września. Nie mogli o nim zapomnieć adepci klas turystycznych z Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie. Kolejny już raz postanowiono na pieszą formę turystyki kwalifikowanej – geocaching.

Piechotą do… Olszyn

Światowy Dzień Turystyki obchodzić można na wiele sposobów. Można na przykład wziąć udział w grze terenowej i dosłownie obejść jakiś obszar w poszukiwaniu skarbów. Tak zrobili uczniowie dwóch klas z ponadpodstawowej „dwójki”. W piątkowy poranek, 23 września, udali się pieszo do Olszyn. Droga przez las budziła nie tylko ciekawość, ale i obawę – czy dadzą radę. Trasa zielonym szlakiem liczyła bowiem ok.18 km.
Dzień wcześniej nauczyciele przygotowali skrzynki geocachingowe z zadaniami i ukryli je na trasie. Dzięki temu spacer był atrakcyjniejszy i pełen niespodzinek. Wspólny marsz dostarczył wielu wrażeń, a nawet elementów rywalizacji.
Zwieńczeniem wydarzenia było wspólne ognisko na placu u pana Zygmunta Rząpa i pieczenie kiełbasek. Byli tacy, którzy troszkę ponarzekali na odciski i otarcia. Większości towaryszyła jednak duma z wykonania ponad 25 tysięcy kroków w dobrym czasie.
Na zakończenie imprezy odwiedzono jeszcze galerię sztuki stworzoną przez gościnnego gospodarza oraz jego rolnicze muzeum. Zegar, nakręcony przez pana Zygumta ma działać przez tydzień. Co odważniejsi obiecali to sprawdzić i wrócić tu (pieszo?) za równo 7 dni.

Tekst:EN
Foto: Uczniowie