„12 potraw na wigilijny stół”

2020-12-17 19:09:19 (ost. akt: 2020-12-17 21:15:05)

Jedną z tradycji związanych ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia jest przygotowywanie 12 potraw wigilijnych. Skąd wzięła się akurat taka liczba? Dawniej ilość spożywanych podczas Wigilii dań była nieparzysta.
W zależności od zasobności portfela było ich siedem, dziewięć lub jedenaście. Wierzono, że takie liczby przyniosą szczęście na cały rok. Obecnie na naszych wigilijnych stołach stawiamy dwanaście potraw, które symbolizują apostołów.
Zastanawiacie się, co może się znaleźć na wigilijnym stole? Nie macie pomysłu, jakie potrawy przygotować? Szukacie sprawdzonych przepisów na 12 potraw wigilijnych dla swoich najbliższych? To świetnie się składa! Nasza Szkoła wychodzi Wam naprzeciw.
W artykułach na stronie internetowej oraz na szkolnym Facebooku publikujemy przepisy tradycyjnych potraw i wyrobów cukierniczych na wigilijny stół.
Dziś w poniższej prezentacji znajdziecie przepisy na pierniczki, piernik wigilijny oraz struclę makową.
Czujecie jak pachną? A to dopiero początek.
Zaglądajcie na szkolnego Facebooka i stronę internetową ZS nr 2 w Szczytnie po kolejne przepisy.

Red.: A. Soliwoda

Chcesz poznać nasze przepisy? Kliknij! - 12 POTRAW NA WIGILIJNY STÓŁ - WYROBY CUKIERNICZE