Akcja charytatywna „Prezent pod choinkę”

2020-11-06 14:29:30 (ost. akt: 2020-11-06 14:58:24)

Zakończyliśmy 20. edycję akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”.

W akcję pomocy dla ubogich i potrzebujących dzieci włączyli się nauczyciele oraz uczniowie z naszej szkoły. W tegorocznej edycji udało się uzbierać i przekazać 27 prezentów. W tym miejscu serdecznie dziękuję wszystkim, którzy okazali wsparcie w akcji „Prezent pod choinkę”: Zespołowi Szkół Nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie, w szczególności p. dyrektor Alinie Niezgodzie za zgodę na przeprowadzenie akcji, p. Agnieszce Czajce za pomoc i koordynację, gronu pedagogicznemu oraz uczniom klas: 4THT, 4TŻ, 3TŻ, 3KEL, 3TOT, 3LOD/H, 2TŻg, 2THg, 2TOTg, 2LOD/H, 2BKp, 2BCp, 2THp, 2TŻp, 2LOp, 1BCp, 1TTp, 1TŻp.

Od początku idea „Prezentu pod choinkę” jest jasna i w tym roku nabiera wyjątkowego wymiaru. W tym roku akcja ma podtytuł „Pomimo”. Pomimo pandemii, pomimo trudności jakie nas obecnie spotykają i z którymi się borykamy chcemy nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują, w szczególności dzieciom z rodzin żyjących w bardzo skromnych warunkach, często pozbawionych szansy otrzymania prezentu na Boże Narodzenie. Chcemy, by każde dziecko, ciesząc się z prezentu, który będzie rozpakowywało w czasie świąt, mogło z radością przeżywać ten szczególny okres w roku, w którym przypominamy sobie o wielkim darze ofiarowanym nam przez Boga Ojca. Wierzymy, że nawet mając niewiele, możemy się dzielić z tymi, którzy mają jeszcze mniej, lub niemal nic.

Także w tym prezenty przekażemy dzieciom na Ukrainie, w Białorusi i Rumunii.

Mamy nadzieję, że będzie to bardzo dobry początek współpracy i w przyszłym 2021 r. uda nam się pobić tegoroczny wynik zebranych prezentów!

ks. Adrian Lazar i p. Agnieszka Czajka

Red. i foto: Agnieszka Czajka