BIPKontakt
menu

Języki obce w ZS 2

2020-05-15 08:00:00 (ost. akt: 2020-05-11 20:44:51)

Znajomość języków obcych we współczesnych czasach nie jest już specjalną umiejętnością, a podstawą! Nie jest to zaskakujące, bowiem wiedza poszerza nasze możliwości i horyzonty. Ciężko wyobrazić sobie świat, w którym kontakt z obcokrajowcami byłby niemożliwy, prawda? Umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest niezwykle istotna, ale to nie wszystko. Często ludzie zapominają o języku niemieckim, który może okazać się w życiu tak samo przydatny, dlatego w naszej szkole jeszcze bardziej chcemy uwielokrotniać możliwości naszych uczniów – lekcje językowe prowadzone są z największą pasją i zaangażowaniem. Przekonajcie się sami!

Wszyscy dobrze wiemy, że nauka języka obcego jest obowiązkiem w szkole, nieodzowną częścią planu lekcji. Z czym się to może kojarzyć? Z kolejnymi, ciągnącymi się w nieskończoność minutami, dodatkowo w czasie których może czyhać na nas stresujący test bądź niezapowiedziana kartkówka… Mogłoby się tak wydawać, ale nie w naszej szkole! Języki obce mogą stać się naprawdę przyjemnym przedmiotem. Wiemy o tym doskonale, gdyż nasi nauczyciele nie tylko dbają o rzetelne przekazywanie wiedzy, ale również o ciepłą atmosferę na zajęciach. Dokładają oni również wszelkich starań, aby przekazywane treści były dla młodzieży przede wszystkim ciekawe i zrozumiałe.

Każdy nauczyciel, wykonujący swój zawód z pasją, z pewnością zdaje sobie sprawę, że nauka nie polega wyłącznie na suchej teorii. Być może, nauczanie wykorzystujące ćwiczenia praktyczne wymaga większego zaangażowania – zarówno ze strony ucznia jak i nauczyciela. Nie jest to jednak żadna przeszkoda, bowiem o to właśnie chodzi – aby w swoją pracę wkładać serce! Tylko to pozwala nam na zebranie najlepszych owoców naszej pracy i obdarzenie nas ogromną satysfakcją, wiedzą i szczęściem. Takim zdrowym, pięknym podejściem kierują się nasi nauczyciele, którzy są gotowi na włożenie całego swojego serca w edukację naszych przyszłych uczniów, którzy z pewnością wyjdą z naszej szkoły jako dojrzali i wykształceni ludzie.

U nas nauka języków to również dobra zabawa! Sami zobaczcie!!!
Actions speak louder than words.