Zdobyliśmy kolejny Certyfikat!

2019-12-02 00:59:00 (ost. akt: 2019-12-10 12:20:30)

Nasze wysiłki, działania, zaangażowanie zostały docenione i wyróżnione. Znaleźliśmy się w gronie 35 szkół województwa warmińsko-mazurskiego, którym Kapituła Konkursu ( złożona z przedstawicieli Kuratorium Oświaty, Delegatury IPN w Olsztynie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Ośrodka Badań Naukowych, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie)nadała Certyfikat Szkoły Wiernej Dziedzictwu. Uroczystość wręczenia owych certyfikatów odbyła się w piątek 29 listopada w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim podczas Gali podsumowującej konkursy realizowane w roku szkolnym 2018/2019 pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.
Była to trzecia edycja konkursu, do której akces zgłosiło bardzo wiele szkół, tak, że konkurencja była solidna, i niedużo szkół spełniło wymogi Kapituły. Aby zostać uhonorowanym tytułem Szkoły Wiernej Dziedzictwu nasza społeczność uczniowska pod kierunkiem nauczycieli angażowała się w bardzo wiele działań, potwierdzających wierność dziedzictwu kulturowemu w wymiarze narodowym, regionalnym, lokalnym. Organizowaliśmy konkursy, apele, spotkania teatralne, warsztaty kulinarne, wyjścia i wyjazdy do miejsc pamięci, sadziliśmy drzewa, śpiewaliśmy patriotycznie, wydaliśmy nawet książkę kucharską z przepisami regionalnej kuchni. Wszystkie nasze działania dokumentowaliśmy, umieszczając na stronie szkoły i instytucji współpracujących z nami - warto zajrzeć do artykułów z poprzedniego roku, a także do raportu poniżej.

Red.: E. Wilk-Stypik