BIPKontakt
menu

Szkolna Akcja Antynikotynowa

2019-11-22 12:59:07 (ost. akt: 2019-11-22 22:35:07)

21 listopada w naszej szkole odbyła się Szkolna Akcja Antynikotynowa.
Jak co roku, zorganizowana została w Światowy Dzień Rzucania Palenia. Dzień ten zapoczątkował amerykański dziennikarz Lynn Smith, który w 1974 roku zaapelował do czytelników gazety Monticello Times, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. Akcja stała się popularna w USA, a później na całym świecie. Od tej pory obchodzona jest rokrocznie, w trzeci czwartek listopada.
W ramach naszych szkolnych obchodów odbył się konkurs na plakat o tematyce antynikotynowej. Komisja konkursowa za najlepszą uznała pracę wykonaną przez uczennicę z klasy I TOT po SP. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim biorącym udział w konkursie!!! Plakaty możecie podziwiać na szkolnym korytarzu oraz w galerii zdjęć.
Ponadto, uczniowie oraz pracownicy szkoły, dzięki zaangażowaniu szczycieńskiego Sanepidu, mogli zbadać się tzw. smokolizerem. To urządzenie, które mierzy zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu, co pozwala ocenić szkody, jakie palenie – zarówno czynne, jak i bierne - wywołało w organizmie.
Mamy nadzieję, że akcja utwierdziła osoby niepalące w przekonaniu o wartości życia wolnego od nałogu, zaś palących skłoniła do refleksji nad słusznością swojego wyboru.

Red.: D.Pawlak
Foto: A. Soliwoda