„Podejmowanie inicjatyw społecznych” w ZS nr 2

2019-10-20 20:12:21 (ost. akt: 2019-10-22 00:18:10)

Dnia 17 października 2019 w Zespole Szkół nr 2 w Szczytnie odbyły się zajęcia „Podejmowanie inicjatyw społecznych”. Prowadziła je pani Joanna Rybacka - Barisic z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Nidzicy. Brały w nich udział klasy III branżowej szkoły I stopnia oraz klasy IV technikum. Podczas zajęć prowadząca dokonała z młodzieżą diagnozy środowiska i możliwości uczniów, a następnie zachęcała do wykorzystania własnego potencjału do działań w lokalnych społecznościach. Chętne osoby skorzystały również z indywidualnej konsultacji, podczas której zaplanowane zostały warsztaty kulinarne dla dzieci.
Dziękujemy prowadzącej za ciekawe zajęcia oraz zaoferowane wsparcie młodzieżowych inicjatyw. Cieszymy się, że młodzież z naszej szkoły jest chętna do podejmowania lokalnych inicjatyw i trzymamy kciuki za ich powodzenie!

red. i foto.: A. Soliwoda