BIPDeklaracja dostępnościKontakt
menu

Gabriel Fleszar o uzależnieniach

2019-06-06 19:00:00 (ost. akt: 2019-06-06 21:30:40)

Niecodzienny gość odwiedził we wtorkowe południe Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie. Gabriel Fleszar, bo o nim mowa, przyjechał na spotkanie z młodzieżą w ramach realizacji programu profilaktyki uzależnień. Organizatorami spotkania był Zespół Szkół nr 2 oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczytnie.
Artysta rozpoczął swój występ wykonaniem swojego największego przeboju „Kroplą deszczu”, który, jak sam mówi, jest jego wizytówką. Potem była opowieść, odnosząca się do własnych słabości, czyli historia o tym, jak łatwo ulec nałogowi palenia. Fleszar przyznał się, że on sam jest przykładem uzależnienia od papierosów, ale także przytaczał fakty, opinie naukowców dotyczące szkodliwości palenia. Niezwykle wzruszająco opowiedział o śmierci ojca – nałogowego palacza i o walce z nałogiem matki, ale i własnym.
Następnie muzyk opowiedział o alkoholizmie i uzależnieniu od narkotyków, którym ulegli jego znajomi i przyjaciele. Swoją opowieść artysta przeplatał piosenkami. Na koniec zaśpiewał utwór z repertuaru „Chłopców z Placu Broni” pt. „Kocham wolność” i zaapelował do młodych, by nie sięgali po używki, które dają jedynie złudzenie szczęścia, a tak naprawdę niosą cierpienie i często śmierć.

Red.: Ewa Napiórkowska
Foto.: M. Oporek-Miedzińska