BIPDeklaracja dostępnościKontakt
menu

Eliminacje okręgowe XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

2019-01-14 09:21:00 (ost. akt: 2019-01-27 23:34:30)

prof. Jan Gawęcki: „Zdrowie człowieka tkwi od pokoleń
w tym co ma w głowie i co na stole”


11 stycznia odbyły się w naszej szkole eliminacje okręgowe XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności organizowanej przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
Olimpiada cieszyła się jak w każdej, tak i w tej edycji niezwykłym zainteresowaniem i uznaniem - uczestniczyło w niej bowiem 40uczniów i 20nauczycielize szkół województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiegoi mazowieckiego.
Zawody II stopnia(okręgowe) polegały na rozwiązaniu przez uczniów testu złożonego z różnego rodzaju pytań: wyboru z jednym wariantem odpowiedzi, typu prawda-fałsz oraz zadań polegających na przyporządkowaniu. Pytania dotyczyły wiedzy o żywieniu i żywności, zagadnień z zakresu biologiczno-chemicznych aspektów żywienia i technologii gastronomicznej z towaroznawstwem oraz tematyki wiodącej, która zmienia się w każdej edycji. W bieżącym roku dotyczyła produktów mlecznych, ich technologii i roli w żywieniu.
Biorąc pod uwagę fakt, że test był bardzo trudny – na poziomie akademickim, reprezentanci naszego regionu poradzili sobie znakomicie. W etapie centralnym region północno-wschodni naszego kraju reprezentować będzie aż 6 uczniów (z Hajnówki, Elbląga, Augustowa i Mrągowa). BRAWO!
W czasie, kiedy uczniowie zmagali się z zadaniami nauczyciele-opiekunowie uczestniczyli w wykładzie/prezentacji p. Marty Kaczmarczyk „Dwudziestolecie od kuchni” oraz w warsztatach rękodzieła artystycznego.
Od wszystkich uczestników i opiekunów usłyszeliśmy pod adresem ZS 2 w Szczytnie wiele ciepłych słów uznania i zachwytu związanych z przebiegiem
i organizacją olimpiady. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli,pracowników obsługi oraz uczniów klasy II technikum hotelarskiego naszej szkoły eliminacje okręgowe przebiegły zgodnie z harmonogramem, bez zakłóceń, w miłej i ciepłej atmosferze.
Zapraszamy na kolejną edycję olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności … za rok.

Red. Aldona Kleszczewska
Foto: Oliwia Roszkowska