Otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego

2024-06-12 20:31:06 (ost. akt: 2024-06-18 02:15:00)

11 czerwca 2024 roku to ważna data w kalendarzu naszej szkoły. Tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Zespole Szkół Nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie.

Na nowo otwartą infrastrukturę sportową w parku przy ZS Nr 2 w Szczytnie składają się:
1) Boisko wielofunkcyjne o wymiarach 28m x 15m
• Boisko do piłki nożnej i ręcznej
• Boisko do piłki siatkowej
• Boisko do koszykówki
• Boisko do tenisa ziemnego
2) Skocznia do skoków w dal o wymiarach 4m x 39,54
3) Rzutnia do pchnięcia kulą o długości 25 m i szerokości 14,98m
4) Bieżnia 3-torowa z wyznaczoną strefą biegu długości 60 metrów.

Jak podkreśliła w przemówieniu Pani Dyrektor Alina Niezgoda marzenie społeczności szkolnej się spełniło – uczniowie i nauczyciele zyskali nowoczesne boisko, na którym będą rozwijać pasje i talenty.

Przecięcia wstęgi dokonali:
- Starosta Szczycieński – Pan Jarosław Matłach,
- Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie – Pani Alina Niezgoda,
- Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Emilia Deptuła-Kijewska,
- Przewodnicząca Zespołu Nauczycieli Wychowania Fizycznego – Pani Anna Waleszczyńska,
- Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Nikola Draba.

Aktu poświęcenia obiektu dokonał ks. Proboszcz Lech Lachowicz.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczno -sportowa, którą rozpoczął występ szkolnej solistki Julii Grzywińskiej. Następnie w krótkim układzie tanecznym wystąpiła reprezentacja szkolnego zespołu cheerleaderek, a po nim układ taneczny i gimnastyczny przygotowany pod kierunkiem Pani Anny Waleszczyńskiej i Pani Doroty Chorążewicz. Występom towarzyszyła szkolna maskotka.

Uczennice klasy I branżowej szkoły w zawodzie cukiernik wystartowały w biegu na 60 metrów z pozycji startowej niskiej, a uczeń klasy I branżowej szkoły w zawodzie kucharz wykonał skok w dal. Na koniec wisienka na torcie – wyjątkowy pokaz mistrzów w pchnięciu kulą Kingi Jackowskiej i Karola Kijewskiego.

Nasi goście mogli również podziwiać osiągnięcia naszych uczniów – medale, puchary i dyplomy.

Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli z nami i świętowali te ważne dla nas wydarzenie!

Red.: A. Soliwoda
Foto: M. Oporek-Miedzińska

Filmowe relacje z Uroczystego otwarcia boiska!