XIV Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej – etap okręgowy

2023-01-08 20:31:18 (ost. akt: 2023-01-16 13:37:21)

W środę, 4.01.2023r. uczennice klasy IV THp Wiktoria Biruk i Aleksandra Lis reprezentowały Zespołu Szkół Nr 2 w Szczytnie w etapie okręgowym XIV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. Zmagania toczyły się w 12 okręgach w całej Polsce. Uczennice nasze konkurowały w okręgu nr 11czyli w Zespole Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełk w raz z innymi uczniami z Ełku, Białegostoku, Bielska Podlaskiego i Augustowa. Uczestnicy mieli do rozwiązania 60 zadań testowych zamkniętych, umieszczonych na platformie ckpis.byd.pl, sprawdzających wiadomości i umiejętności w zawodzie technik hotelarstwa w zakresie planowania i realizacji usług w recepcji oraz obsługi gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie, a także z tematyki wiodącej, którą była turystyka odpowiedzialna. Do etapu okręgowego przystąpiło ok. 300 uczniów z całej Polski, z czego tylko 30 zakwalifikowało się do etapu centralnego.
W tym roku do etapu centralnego nie dotarliśmy, ale za rok spróbujemy ponownie.

Red. i foto: M. Oporek - Miedzińska