BIPKontakt
menu

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

2019-09-12 08:41:03 (ost. akt: 2019-10-07 10:01:12)

2 września br. w Zespole Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie uroczyście rozpoczęto nowy 2019/2020 rok szkolny. W szkolnej hali zgromadzili się uczniowie klas pierwszych. W tym roku będą oni kształcili się w 14 klasach.
Pani Dyrektor, Alina Niezgoda, serdecznie wszystkich przywitała, a następnie przypomniała, że nie każdy wrzesień w historii Polski był tak barwny, radosny i pełen wakacyjnych wspomnień. 80 lat temu był inny wrzesień. W tamtych dniach zamiast dźwięku szkolnego dzwonka wzywającego do szkoły uczniowie usłyszeli przeraźliwy dźwięk syren i dzwonów bijących na alarm. Wszyscy mamy nadzieję, że ta historia nigdy już się nie powtórzy.
Pierwszy dzień w nowej szkole to przede wszystkim okazja, by poznać swoje koleżanki, swoich kolegów, a także wychowawców klas. Pani Dyrektor przedstawiła pierwszoklasistom ich opiekunów, po czym wszyscy rozeszli się sal szkolnych.
Tego dnia uczniowie klas starszych również spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasopracowniach. Sądząc po gwarze, uśmiechniętych twarzach i potokach słów, były to miłe i wyczekiwane spotkania.
Wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom szkoły życzymy, by każdy dzień w szkole przynosił zadowolenie, a podejmowane przedsięwzięcia edukacyjne spełniały zakładane oczekiwania.


Red.: Ewa Napiórkowska
Foto: Oliwia Wróbel