Witaj, Irlandio

2017-10-05 19:15:49 (ost. akt: 2017-10-05 19:18:22)

Data aktualizacji: 2016-09-10 08:32

Drodzy uczniowie klas I i II Technikum
(kształcący się w zawodach technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej)

Mamy dla Was super informację. Od września 2016 r. do końca 2017 r. realizować będziemy projekt „Zagraniczna praktyka zawodowa - moją inwestycją w przyszłość”.
Złożony do Narodowej Agencji Programu Erasmus+ w ramach Akcji 1. Mobilność i edukacji, Sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe wniosek został pozytywnie oceniony i …. zatwierdzony do realizacji - na ten cel otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości, bagatela, 112900 Euro.

Realizacja projektu obejmować będzie:
a) przygotowanie językowe (kurs j. angielskiego – komunikacja w życiu codziennym oraz w miejscu pracy),
b) przygotowanie kulturowe dwuetapowe - etap krajowy i zagraniczny:
• etap krajowy - zapoznanie ze zwyczajami panującymi w Irlandii, stylem życia, kulturą, tradycjami …
• etap zagraniczny – poznawanie Irlandii (wycieczki, spotkania integracyjne, mieszkanie u rodzin).
c) szkolenie pedagogiczne - wzmocnienie poczucia własnej wartości, rozwijanie swobodnych relacji interpersonalnych, umiejętność świadomego rozpoznawania i panowania nad emocjami, utrwalenie zdolności do rozwiązywania konfliktów oraz radzenia sobie ze stresem.
d) miesięczne praktyki zawodowe w renomowanych hotelach i zakładach świadczących usługi turystyczne – dwie dwudziestoosobowe grupy (wyjazdy: I gr czerwiec 2017 r., II gr sierpień/wrzesień 2017 r.) .

Zatem … zapraszamy Was do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.
PS (wszystkie informacje o projekcie umieszczane będą sukcesywnie na stronie internetowej szkoły).

Koordynatorki projektu
Aldona Kleszczewska