BIPKontakt
menu

World Travel Show 2019

2019-10-21 23:54:05 (ost. akt: 2019-10-23 23:27:25)

Dnia 18 października 2019 r. 50 osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie kształcąca się w zawodach Technik Hotelarstwa, Technik Obsługi Turystycznej, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Cukiernik wraz z opiekunami p.: Martą Kaczmarczyk, Martą Roguszewską, Moniką Gajownik i Mirosławą Oporek - Miedzińską uczestniczyła w IV Międzynarodowych Targach Turystycznych - World Travel Show 2019, które odbyły się w Centrum Targowo - Kongresowym Ptak Warsaw Expo ( była to jedna z dwóch grup z ZS nr 2, które uczestniczyły w targach).
World Travel Show to targi dzięki, którym kolejny raz młodzież z ZS nr 2 w Szczytnie odbyła błyskawiczną podróż dookoła świata. Krajem partnerskim tegorocznej edycji World Travel Show były Indie.
Targi podzielone zostały na 4 strefy: Salon Turystyki Krajowej i Zagranicznej, Salon Camper & Caravan, Warszawski Salon Jachtowy oraz Warsaw Ski & Outdoor Show.
Salon Turystyki Krajowej i Zagranicznej zaprezentował potencjału turystyki polskiej i zagranicznej. Festiwal Podróżników to niezwykła atrakcja salonu, którego gośćmi byli znani podróżnicy min.: Martyna Wojciechowska, Beata Pawlikowska, Przemek Kossakowski, Aleksander Doba, Nel Mała Reporterka i wielu innych!
Festiwal Kultur Azji prezentował oferty turystyczne i kulturalne wielu narodów zamieszkujących ten kontynent. Można było zobaczyć tradycyjne tańce, stroje narodowe, sztuki walki oraz atrakcje kulinarne. Strefa Turystyki Leczniczej to oferty miejscowości uzdrowiskowych, domów zdrojowych, sanatoriów, a także ośrodków SPA. Salon Camper&Caravan promował coraz bardziej popularną w Polsce turystykę caravaningową. Salon wystawił ponad 170 kamperów i przyczep. Warszawski Salon Jachtowym promował polską branżę stoczniową, która jest jednym ze światowych liderów w produkcji jachtów. Była to jedyna okazja do zapoznania się z szeroką ofertą jachtów i łodzi żaglowych oraz motorowych. Warsaw Skie & Outdoor Show czyli Targi Wyposażenia Outdoor oraz Sportów Zimowych zaprezentował najnowsze trendy i specjalne oferty tej branży.
Mamy nadzieję, że za rok ponownie będziemy brali udział w tak wielkim wydarzeniu!

red. Mirosława Oporek- Miedzińska