Dla turystów Powiat Szczycieński dla mieszkańców

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej: Podziękowania i wyróżnienia dla nauczycieli

2023-10-13 09:12:44 (ost. akt: 2023-10-13 09:29:57)

W czwartek, 12 października w Zespole Szkół Nr 2 w Szczytnie odbył się Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. To szczególne wydarzenie, które celebrowało pracę nauczycieli oraz wszystkich pracowników placówek oświatowych.

Podczas uroczystości Starosta Szczycieński, Jarosław Matłach, wyraził wdzięczność dla nauczycieli i pracowników szkół za ich trud i poświęcenie. To oni kształcą kolejne pokolenia, kierując młodych ludzi na ścieżkę wiedzy i rozwoju.

Nie zabrakło także momentu uhonorowania wybitnych nauczycieli. Nagrody Starosty Szczycieńskiego trafiły do wyjątkowych pedagogów: Aleksandry Fili z ZS nr 1, Ewy Wilk-Stypik z ZS nr 2, Wojciecha Gramowskiego z ZS nr 3, Doroty Pawłowskiej z SOSW oraz Hanny Stasiłojć z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. To właśnie ich zaangażowanie i pasja zostały docenione tego dnia.

Uroczystość była również okazją do wyróżnienia dyrektorów szkół za ich ciężką pracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju placówek oświatowych.

Podczas tej wyjątkowej okazji uczniowie ZS nr 3 zaprezentowali historię polskiej edukacji, przybliżając zgromadzonym gościom bogactwo tradycji i zmian, które edukacja przeszła na przestrzeni lat.

Nie mogło zabraknąć także części artystycznej, w której uczniowie zachwycili publiczność swoimi talentami i umiejętnościami.

Na zakończenie, uczniowie ZS nr 2 przygotowali wyjątkowe torty, które cieszyły oko i podniebienie wszystkich obecnych. Pierwszy kawałek tortu pokroiła Pani dyrektor i Pan starosta.

Podsumowując, Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej był wyjątkowym momentem docenienia trudu i zaangażowania wszystkich pracowników oświaty, którzy wspólnie budują jasną przyszłość naszych dzieci i młodzieży. To także doskonała okazja, by spojrzeć wstecz i zobaczyć, jak wiele dokonaliśmy w historii polskiej edukacji.