Mistrzynie Powiatu Szczycieńskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych

2018-11-06 12:25:33 (ost. akt: 2018-11-07 13:08:37)

W dniu 05.11.2018 r. w naszej szkole Powiatowe Cetrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie zorganizowało Mistrzostwa Powiatu Szczycieńskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasze "narvane dwójeczki" stworzyły nowy rozdział, nową historię w tej dyscyplinie, w tych rozgrywkach szkolnych: zajęły I miejsce, zdobywając po raz pierwszy po 22 latach „rządów sobieskiego".
W ciągu przeciągu 7 lat zawsze coś brakowało, zawsze było blisko, tak blisko, a jednak zawsze te II/III miejsce w powiecie.
Najważniejsze, że dziewczyny wreszcie uwierzyły w siebie. Tak na 100 procent. W to, że nie tylko chcą, ale i potrafią wygrać. Gdy co jakiś czas spoglądałem na tablicę wyników, to nie wiedziałem, gdzie się znajduję. To jak grały... to był po prostu jakiś kosmos. Solidnie funkcjonowało wszystko, także (a w zasadzie "zwłaszcza") w finale. Zagrywka, odbiór, kiwki przy siatce, ataki... Chociaż były małe chwile roztargnienia, to okazywały się nieznaczne. Dziewczyny bardzo szybko te "potknięcia" naprawiały.

Wyniki turnieju:
ZS nr 2 Szczytno - ZS nr 1 Szczytno 2:0
ZS nr 2 Szczytno - ZS nr 3 Szczytno 2:0
ZS nr 3 Szczytno - ZS nr 1 Szczytno 2:0

Kolejność miejsc:
1. ZS nr 2 Szczytno,
2. ZS nr 3 Szczytno,
3. ZS nr 1 Szczytno.

Mistrzynie Powiatu Szczycieńskiego:
1. Aleksandra Kobus - kapitan,
2. Karina Nosal,
3. Klaudia Bubrowiecka,
4. Wiktoria Szydlik (sędzia stolikowy),
5. Maria Jankowska,
6. Daria Zadrożna,
7. Zuzanna Rosińska,
8. Weronika Paćkowska,
9. Patrycja Jasionowska,
10. Wiktoria Iwańska,
11. Natalia Piórkowska (libero)

Trener: Bartosz Kojro

Reprezentowały one godnie szkołę oraz swoje klasy: I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, III Technikum Hotelarskie/Technikum Obsługi Turystycznej, IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, IV Technikum Hotelarskie/Technikum Obsługi Turystycznej.

Red. : Bartosz Kojro
Foto: archiwum prywatne