Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

2018-10-12 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-16 08:21:21)

12 października 2018 r. w auli szkolnej zgromadzili się dyrektorzy, nauczyciele, władze samorządowe, przedstawiciele związków zawodowych, pracownicy administracji i obsługi, lokalni dziennikarze, by wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor ZS 2- pani Alina Niezgoda. W swoim przemówieniu przybliżyła historię najstarszego budynku edukacyjnego w mieście, czyli naszej szkoły. Pani dyrektor zwróciła również uwagę na niezwykłą rolę, którą odgrywa nauczyciel w społeczności lokalnej. Ponadto głos zabrali:
- Starosta Powiatu Szczycieńskiego – pan Jarosław Matłach,
- członek Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego – pani Sylwia Jaskulska,
- przewodniczący Rady Rodziców przy ZS2 – pan Tadeusz Karczmarski,
- przedstawiciele związków zawodowych – pani Mariola Godzina i pan Janusz Koziński,
- przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Oliwia Roszkowska.

Wszyscy dziękowali za trud podejmowanej na co dzień pracy i życzyli wielu sukcesów w pracy dydaktyczno- wychowawczej oraz życiu osobistym.

W części oficjalnej nastąpiło także wręczenie nagród starosty oraz dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie. Wyróżnienia z rąk pana Janusza Kozińskiego otrzymały również aktywne członkinie ZNP.
Akademię uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Tym razem byliśmy świadkiem wspomnień początkującego nauczyciela. W specjalnie przygotowanym filmie obserwowaliśmy rozterki młodego pedagoga oraz prawdy, które odkrywał w pracy z młodzieżą. Klimatu dopełniły utwory muzyczne i skromne upominki od Samorządu Uczniowskiego.
Poniżej fotorelacja.

Red. EN