BIPKontakt
menu

„Bóg Honor Ojczyzna… 100 lat niepodległości Polski”

2018-10-08 21:28:42 (ost. akt: 2018-10-08 22:42:11)

Rok 2018 wyznacza szczególną rocznicę, dzięki której wszystkie serca będą jednoczyć się na rzecz obchodów jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dnia 4. 10. 2018 r. w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie odbył się koncert patriotyczny pod tytułem „Bóg Honor Ojczyzna… 100 lat niepodległości Polski”. Sztuka, muzyka zawsze były sposobem na wyrażanie emocji i miłości do kraju nawet wtedy, gdy historia nie sprzyjała marzeniom o wolnej Polsce. Program muzycznego spotkania był oparty na utworach, które przez długie lata krzepiły serca Polaków i miały szczególny wydźwięk historyczny, społeczny i patriotyczny, takich jak Bogurodzica, Rota, Mazurek Dąbrowskiego. Wspomniane pieśni zostały wykonane przez Chór Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego.

Patronat honorowy nad koncertem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Artur Chojecki. W tym szczególnym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, służb mundurowych, związków kombatanckich oraz młodzież szczycieńskich szkół średnich.
Zespół Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie reprezentowany był przez uczniów trzech klas: I TH, I LO-H/Diet, II BS-Kucharz.

Red.: Mirosława Oporek-Miedzińska