BIPKontakt
menu

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

2018-09-24 08:57:47 (ost. akt: 2018-10-02 08:39:15)

Konfucjusz: Ucz się tak, jakbyś niczego jeszcze nie osiągnął i lękaj się, byś nie stracił tego, co już osiągnąłeś


3 września 2018 r. odbyła się inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół nr 2 w Szczytnie. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Alina Niezgoda, która serdecznie powitała wszystkich zebranych. Najwięcej ciepłych słów padło pod adresem uczniów klas pierwszych. Pani Dyrektor życzyła im, aby dobrze wykorzystali okres nauki na doskonalenie tych cech charakteru, dzięki którym wkrótce odkryją nowe drogi i możliwości rozwoju wewnętrznego. Następnie, w obecności zaproszonych gości, nauczycieli, koleżanek i kolegów, przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Po części oficjalnej młodzież udała się na spotkania z wychowawcami.
Tym samym rozpoczął się szczególny czas dla całej społeczności szkolnej. Podczas długich miesięcy nauki będziemy poznawać i rozwijać nasze zainteresowania, odkrywać prawdę, jaką jest wiedza interesująca teoretycznie oraz użyteczna praktycznie. To cel niezwykle ambitny, ale też trudny do osiągnięcia i wymagający ogromnej pracy, koncentracji oraz uporu zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli. Edukacja pozwala odkryć, uchwycić i dostrzec coś, czego dotąd nie zdołaliśmy zobaczyć lub zrozumieć.
W nowym roku szkolnym życzymy, aby każdy dzień spędzony w szkole dawał wiele radości oraz zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień.

MW