BIPKontakt
menu

Wojewódzki Turniej Motoryzacyjny

2018-06-05 01:57:28 (ost. akt: 2018-06-05 02:01:04)

25.05.2018 r. w Malinowie odbył się Warmińsko – Mazurski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny popularyzujący wiedzę o przepisach ruchu drogowego wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Turniej miał charakter wieloetapowy, co oznacza, że był eliminacją ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
Wiadomości i praktyczne umiejętności uczestników sprawdzały następujące konkurencje:
- test z przepisów ruchu drogowego,
- test z historii motoryzacji,
- jazda motorowerem po określonym torze przeszkód,
- udzielenie pierwszej pomocy przy upozorowanym wypadku drogowym,
- jazda samochodem – test Stewarda,
- znajomość i obsługa pojazdu (fiat 126p).
Zmagania młodych uczestników, zarówno indywidualne, jak i drużynowe, trwały kilka godzin. Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwali pracownicy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej oraz Komendy Powiatowej Policji, służba medyczna i pracownicy PCK z Działdowa oraz pracownicy WORD z Olsztyna i Wydziału Komunikacji z Działdowa.
Rywalizacja była zacięta i wyrównana, jednak o miejscach na podium decydowały sekundy oraz pojedyncze punkty. Z 17 zespołów walczących o miano najlepszej drużyny finału Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego I miejsce zdobyli reprezentanci Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy, natomiast nasza szkoła zakończyła zmagania motoryzacyjne na zaszczytnym 16 miejscu.
Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów imprezy. Młodzież zdobyła nowe doświadczenia i umiejętności, które z powodzeniem zostaną wykorzystane w przyszłym roku.
Skład naszej reprezentacji:
1. Oliwia R.
2. Sylwia K.
3. Miłosz D.

Red. B. Kojro
Foto. prywatne archiwum uczestników