BIPKontakt
menu

Konkurs filmowy rozstrzygnięty!

2018-04-26 14:58:59 (ost. akt: 2018-04-30 11:06:08)

Cyberprzemoc jest najszybciej rozwijającym się zagrożeniem. Dotyka dzieci w różnym wieku. Nowoczesna technologia to nie tylko zabawa, ale także ryzyko uzależnienia, przemocy czy łatwego dostępu do nieodpowiednich treści. Internet i urządzenia mobilne zmieniły trwale nasz świat.
Akty cyberprzemocy, czyli przemocy z użyciem mediów elektronicznych – choć dokonywane są w wirtualnym świecie, potrafią realnie wyrządzić bardzo dużą krzywdę. Jest to problem, który dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży.

Właśnie z tego powodu nasza szkoła bierze udział w projekcie Studium Prawa Europejskiego pod hasłem "Uczeń bezpieczny w sieci".
W ramach tego projektu 20 marca odbyła się w naszej szkole konferencja - Debata "Bezpieczni w sieci", której tematem przewodni brzmiał: "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ. Zagrożenia młodzieży w cyberprzestrzeni".
W trakcie debaty ogłosiliśmy konkurs filmowy nad którym patronat objęło Starostwo Powiatowe w Szczytnie i Komenda Powiatowa Policji. Konkurs podzielony był na dwie grupy wiekowe różniące się tematyką spotów filmowych:
- grupa I- uczniowie klas I- II- temat: "Nie jestem anonimowy w sieci"
- grupa II- uczniowie klas III- IV- temat: "Czy gry komputerowe szkodzą uczniom?"
Atrakcyjne nagrody wręczyli mł. Inspektor Tomasz Bzymek- komendant KPP Szczytno oraz Arkadiusz Myślak- naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego, ochrony ludności i spraw obronnych. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu i nadesłane prace.

Red. MN
Foto: Mirosława Oporek- Miedzińska


grupa I (klasy I-II)
Temat filmu: "Nie jestem anonimowy w sieci"

I miejsce
Krzysztof Nowak- klasa I TOTgrupa II (klasy III-IV)
Temat filmu: "Czy gry komputerowe szkodzą uczniom?"

I miejsce
Klasa III TOT: Daria Błajet, Aleksandra Chudek, Katarzyna Lipska, Klaudia Tańska, Bartosz Niezgoda