BIPKontakt
menu

Mistrzostwa Województwa w Mieszanych Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych

2018-04-24 23:34:43 (ost. akt: 2018-04-24 23:37:55)

W dniu 23.04.2018 r. byliśmy nad Jeziorem Hartowieckim koło wsi Ostaszewo na Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Mieszanych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców szkół Ponadgimnazjalnych, gdzie zajęliśmy 5 miejsce.
Trasa była urokliwa - 50 % piaszczysta, reszta trasy leśno-korzenna, polno- trawiasta, pagórkowata - 100 % sztafetowa mieszanka podłoża i wzniesień. Każda z dziewcząt przebiegła około 500 metrów, aby później przekazać pałeczkę sztafetową chłopcom, którzy pogalopowali trasą liczącą prawie 1200 m. Wszyscy, ale to wszyscy dali naprawdę z siebie tyle, na ile w tym dniu mogli. A dali dużo, ogrom... jednak to pozwoliło zająć 5 miejsce.
Czy 5 miejsce to porażka? Nie sądzę, w tym dniu pierwsze 4 miejsca były strasznie mocne, ale to strasznie mocne, gdzieś poza zasięgiem, a wiem, że moja ekipa do słabych nie należy. Po biegu było parę słów, mądrych słów od trenera. Później poszliśmy z uśmiechem i podniesioną głową na wręczenie nagród oraz sesję zdjęciową, - jak zawsze zresztą. Niektórzy z naszych uczniów skusili się na najlepszą regenerację po biegu czyli lekkie morsowanie w jeziorze.
Dzisiaj cieszy mnie oprócz 5 miejsca jedna, ale to jedna bardzo fajna rzecz... czułem, widziałem, serce się radowało jak tworzyliśmy JEDNĄ DRUŻYNĘ... Wspaniałe chwile wspólnej rozgrzewki, wspólnego kibicowania, wspólnego powrotu to po prostu czyste piękno pracy w szkole. Dziękuję.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Daria Chorąży – klasa IV TOT/KEL;
Filip Roman – klasa IV TH;
Klaudia Tańska – klasa III TH/TOT;
Sitarski Krystian – klasa III ZSZ KUCH;
Andrzej Jabłonowski – klasa II ZSZ KUCH;
Kosiński Bartosz – klasa II ZSZ KUCH;
Dominik Wiewiora – klasa II ZSZ CUK;
Jakub Sokołowski – klasa II ZSZ CUK;
Zuzanna Kozon – klasa II TH/TOT;
Zuzanna Rosińska – klasa I TŻiUG;
Weronika Paćkowska – klasa I TŻiUG;
Zadrożna Daria – klasa I TŻiUG.

Red. i foto: Bartosz Kojro