BIPKontakt
menu

Powiatowe Eliminacje Turnieju Motoryzacyjnego

2018-04-24 22:38:12 (ost. akt: 2018-04-24 22:40:58)

20 kwietnia br.odbyły się Powiatowe Eliminacje Turnieju Motoryzacyjnego. Młodzież ze szczycieńskich szkół ponadgimnazjalnych wzięła udział w pięciu konkurencjach (test z historii motoryzacji, test wiedzy, przygotowanie pojazdu do ruchu, jazda motorowerem po torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy). Celem Turnieju było min. popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Gospodarzem turnieju był Komendant Straży Pożarnej w Szczytnie p.o. Komendant Powiatowy PSP w Szczytnie, bryg. Krzysztof Kosiewski.
Dzięki dobrym wynikom z testów, perfekcyjnym odpowiedziom Sylwii i Oliwii na pytań z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz bezbłędnemu i zarówno najszybszemu pokonaniu toru przeszkód przez Kacpra nasza drużyna zajęła I miejsce w Powiecie, zdobywając tym samym awans do zawodów Wojewódzkich. Nadmienić należy, że w składzie naszej reprezentacji były dwie dziewczyny, które były jednocześnie jednymi przedstawicielkami płci żeńskiej w całym turnieju.

Wyniki: (o miejscu decydowała, najmniejsza ilość punktów)
I miejsce - Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie – 8 pkt.
II miejsce - Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie – 9 pkt.
III miejsce - Zespół Szkół nr 1 w Szczytnie – 10 pkt.

Naszą szkołę reprezentowali:
Sylwia Kłoskowska - uczennica klasy II TH/TOT;
Oliwia Roszkowska - uczennica klasy II TH/TOT;
Kuligowski Kacper - uczeń klasy II ZSZ Cukiernik.


Red.i foto: Bartosz Kojro