BIPKontakt
menu

Oliwia Roszkowska laureatką konkursu wojewódzkiego!

2018-04-08 12:21:02 (ost. akt: 2018-04-12 08:54:11)

Album „Ptaki – literackie i fotograficzne impresje”, autor: Oliwia Roszkowska kl. II TOT

Uczennica klasy II THT – Oliwia Roszkowska – zajęła II miejsce (I nie przyznano) w wojewódzkim konkursie pn. „Ptaki – literackie i fotograficzne impresje” zorganizowanym przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej.
Zadaniem biorących udział w konkursie osób było przygotowanie albumu z fotografiami mieszkających na Warmii i Mazurach ptaków. Komentarzem do każdej fotografii musiał być tekst zaczerpnięty z literatury pięknej (wiersz, fragment prozy lub dramatu), mówiący o ptaku z tej fotografii. Konkurs był ogłoszony pod koniec ubiegłego roku. Chęć udziału w przedsięwzięciu zgłosiły 93 przedszkola i szkoły. Napłynęło prawie 120 albumów. Jeden z najlepszych w kategorii uczniów klas ponadgimnazjalnych należał do naszej Oliwii. Brawo!
Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 7 kwietnia br. w Muzeum Przyrody w Olsztynie. Poprzedziły je prezentacje: „Ptaki Olsztyna i okolic” autorstwa Mariana Szymkiewicza - kierownika Muzeum Przyrody w Olsztynie oraz „O literackich obrazach ptaków” autorstwa Wojciecha Tańskiego konsultanta W-MODN.
Koordynatorami projektu Oliwii Roszkowskiej byli: p. Ewa Napiórkowska (polonistka) i p. Michał Napiórkowski (nauczyciel przedmiotów zawodowych).
Konkurs zorganizowano w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy podkreślali, że niepodległość można świętować także poprzez poznawanie ornitofauny swojej okolicy.

Red. ENka
Foto: Oliwia Roszkowska, Michał Napiórkowski