Kurs „Barman-Blender" w ZSnr2

2018-04-06 04:12:47 (ost. akt: 2018-04-06 04:35:29)

W dniach 26 - 28 marca 2018 r. uczniowie z klas: TK, TH oraz TOT uczestniczyli w zorganizowanym przez p. Mirosławę Oporek - Miedzińską kursie barmańskim I stopnia "Barman - Blender". Kurs przeprowadził Jerzy Czapla - Mistrz Polski Barmanów, prekursor Stylu Flair w Polsce oraz laureat wielu konkursów barmańskich zarówno w kraju, jak i za granicą.

Celem autorskiego szkolenia barmańskiego dla profesjonalistów było:
- zdobycie wiedzy zawodowej i umiejętności praktycznych niezbędnych do samodzielnej pracy,
- poszerzenie wiedzy teoretycznej na temat pracy, organizacji baru oraz historii i charakterystyki Flair, czyli alternatywnej sztuki barmańskiej,
- zdobycie umiejętności praktycznych w zakresie miksologii i wykorzystania urządzeń barowych oraz technik miksowania napojów alkoholowych i bezalkoholowych,
- poznanie zasad sztuki barmańskiej oraz psychologicznych uwarunkowań pracy z gośćmi.

Kurs został zakończony egzaminem, dzięki któremu młodzież uzyskała Certyfikat pierwszego stopnia nadający kwalifikacje do pracy jako "Barman - Blender". Wspomniane kompetencje uzyskali następujący uczniowie:
TK - Samsel Daniel, Grabowska Klaudia, Kurzyński Piotr, Koszałka Marta, Kudzia Klaudia, Siedlecka Karolina, Ostrowska Natalia.
TH - Pietroczuk Filip, Zajkowska Wiktoria, Buczek Patrycja, Adamkowska Katarzyna, Knizia Daria.
TOT - Kłoskowska Sylwia.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdobycia nowych uprawnień, a prowadzącemu kurs - Panu Jerzemu Czapli dziękujemy za owocne szkolenie oraz miłą i przyjazną atmosferę, w wyniku czego młodzież z przyjemnością przyswoiła tajniki sztuki barmańskiej.

Red. i foto.: Mirosława Oporek - Miedzińska