Językowy dzień wiosny

2018-03-23 22:15:00 (ost. akt: 2018-03-26 22:32:02)

W tym roku wiosna gdzieś zbłądziła. Środa, 21 marca, przywitała nas opadami śniegu i temperaturą poniżej zera. Mimo wszystko w ZS2 w Szczytnie postanowiono uczcić pierwszy dzień wiosny i nie traktować go jako dzień wagarowicza. Pedagodzy dwoili się i troili, by jakimś cudem zatrzymać młodzież w murach szkoły. Tradycyjne lekcje ograniczone zostały do minimum, a po nich zaproponowano młodzieży m.in. konkurs na plakat pn. „Uczeń bezpieczny w sieci” oraz atrakcje muzyczno – językowe.
Nauczyciele angliści i germaniści zorganizowali Dzień Języków Obcych. Z tej okazji odbyły się popisy talentów wokalnych. Trzeba przyznać, że uczniom nie zabrakło pomysłów... Wykonawcy (najczęściej całe zespoły klasowe) nie ograniczyli się jedynie do języków, których uczą się na co dzień w szkole. Zawiesili poprzeczkę wysoko i zaśpiewali także w języku ukraińskim, japońskim oraz arabskim! Serca jury i publiczności skradł występ klasy III TOT/TH.
Następnie rozegrano LangBit, czyli rozgrywki sportowo-lingwistyczne, podczas których liczyła się zwinność, szybkość oraz (a może przede wszystkim) znajomość języków obcych (na szczęście tylko angielskiego i niemieckiego). Walka była zacięta do samego końca, a zwycięzcami okazała się klasa IV TOT/KELNER.
Wszystkim dziękujemy za udział i świetną zabawę!
Również tego dnia odwiedzili nas nasi młodsi koledzy z Gimnazjum w Świętajnie. W sali konferencyjnej zaprezentowaliśmy kierunki, w których mamy zamiar kształcić od września 2018 r.. Potem oprowadziliśmy gości po szkole, pokazaliśmy to, co mamy najlepszego i zachęcaliśmy, by zechcieli stać uczniami właśnie naszej szkoły.

Tekst: ENka
Foto: Mirosława Oporek- Miedzińska