Mistrzostwa Polski Uczniów Szkół Cukierniczych EXPO SWEET 2018

2018-03-03 01:44:30 (ost. akt: 2018-03-05 14:35:39)

W dniu 28 lutego 2018 roku odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Polski Uczniów Szkół Cukierniczych EXPO SWEET 2018.Celem konkursu jest popularyzacja zawodu cukiernika wśród młodych ludzi i wytypowanie najzdolniejszych uczniów, którzy w przyszłości zachwycą fachowością i zaangażowaniem. Do finału dopuszczono jedynie 12 zespołów z całej Polski, wyłonionych przez organizatora już na etapie eliminacji.Zespół Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie reprezentowany był przez dwie uczennice z klasy III ZSZ Cukiernik: Magdalenę Drabę oraz Darię Mikitę pod opieką pani Małgorzaty Polak. Uczennice wykonały dwa torty "Wszechżycie" oraz dziewięć deserów nawiązujących do tematu Mistrzostw czyli "Fantastyka i fantasy". Ośmioosobowe jury pod przewodnictwem pana Jacka Zięby oceniało kompozycję smakową oraz jej złożoność, kreatywność, estetykę prezentacji, dekorację, zastosowanie technik, nawiązanie do tematyki konkursu oraz organizację i czystość pracy. Nasze dziewczęta wywalczyły zaszczytne ósme miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Red. i foto. Małgorzata Polak