BIPKontakt
menu

Studniówka 2018

2018-02-15 21:28:34 (ost. akt: 2018-02-15 22:56:33)

Jeśli któregoś dnia mamy być szczęśliwi,
to dlaczego nie zacząć od dzisiejszego wieczoru.
Jan Izydor Sztaudynger


Studniówka `2018

Nie sposób stwierdzić kiedy i gdzie odbyła się pierwsza szkolna studniówka. Być może jej pierwowzorów można by się doszukać w jakichś żakowskich zwyczajach… Pewne jest natomiast, że tegoroczna studniówka w Zespole Szkół nr 2 w Szczytnie odbyła się 20 stycznia br. w Albizji w Lemanach
Parę minut po 19.00, na nieco ponad 100 dni przed maturą Weronika Kotula i Filip Roman serdecznie przywitali Dyrekcję, rodziców, kadrę pedagogiczną z wychowawcami na czele oraz najważniejszych gości wieczoru - uczniów klas technicznych wraz z osobami towarzyszącymi. Tradycyjnie głos zabrała Pani Dyrektor – Alina Niezgoda, która życzyła wszystkim szampańskiej zabawy. Chwilę później młodzież wykonała poloneza do muzyki Wojciecha Kilara. Niepisana tradycja głosi, że dla pozytywnych wyników matury (nie bacząc na elegancję tańca) należy "zmylić nogę". Wydaje się, że tancerze nie znali tej tradycji, gdyż polonez był perfekcyjnie zatańczony.
Podczas wieczoru nie mogło zabraknąć i nie zabrakło słów podziękowania i kwiatów dla dyrekcji, wychowawców oraz choreografa – p. Bartosza Kojro. Ponadto wszystkie klasy przygotowały programy artystyczne, które nie tylko rozśmieszały, ale też bardzo niektórych wzruszyły.
Mocną stroną imprezy była odpowiednia oprawa muzyczna. Wodzireje dwoili się i troili, by parkiet ani przez chwilę nie był pusty. Podobno to właśnie taniec wspomina się najczęściej po latach, choć trudno będzie także zapomnieć smaku wyszukanych potraw serwowanych przez eleganckich kelnerów. Myślę, że wielu uczestników balu studniówkowego, może stwierdzić, że warto było przetańczyć tę jedną, niepowtarzalną noc. Nim zakwitną kasztany...

Red. EN
Foto: Paweł Salamucha


Uczniowie, dyrekcja i nauczyciele serdecznie dziękują Rodzicom, dzięki którym marzenia o studniówce stały się rzeczywistością.