Targi Aktywizacji Zawodowej

2017-11-14 21:43:16 (ost. akt: 2017-11-14 23:16:22)

W dniu 19.10.2017 r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie odbyły się Targi Aktywizacji Zawodowej „Odkryj swój talent – zaplanuj przyszłość”, których organizatorami byli:
 Młodzieżowe Centrum kariery OHP w Szczytnie;
 Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Klebarku Wielkim;
 Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie;
Uroczystego otwarcia przedsięwzięcia dokonali:
 Marek Obrębski - Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie;
 Alina Niezgoda - Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie;
 Stefan Januszczyk - Sekretarz Powiatu;
 Robert Dobroński - Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczytno.
W targach uczestniczyło około 500 uczestników, którzy mogli porozmawiać z 25 wystawcami. Przedsięwzięcie to miało na celu umożliwienie uczniom oraz mieszkańcom powiatu szczycieńskiego zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych jak również z ofertą instytucji wspierających rynek pracy tj. agencje zatrudnienia, placówki oświatowe, publiczne służby zatrudnienia oraz służby mundurowe.
Podczas Targów odbywałaby się także seminaria pt. „Mój zawód – robię to, co lubię”, które prowadzili przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Olsztynie oraz przedstawiciele Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasymiu.
Udział w tego typu spotkaniach pozwala gimnazjalistom, młodzieży oraz mieszkańcom Szczytna na weryfikację obecnej sytuacji na rynku pracy. Ponadto planowanie przyszłości zawodowej i dalszego rozwoju osobistego oraz uświadamia, jak ważny jest bezpośredni kontakt z pracodawcą od którego można pozyskać wiele cennych informacji.
Z tego miejsca chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować przybyłym gościom.

Targi Pracy i Aktywizacji Zawodowej zostały objęte honorowym patronatem przez:
Artura Chojeckiego - Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego
Jarosława Matłacha - Starostę Powiatu Szczycieńskiego
Danutę Górską - Burmistrz Miasta Szczytno

Patronat Medialny nad wydarzeniem objęli:
TVP 3 Olsztyn
Polskie Radio Olsztyn