Dzień Edukacji Narodowej 2017

2017-11-09 13:26:02 (ost. akt: 2017-11-09 13:56:58)

D. Beisser: Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie,
bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom…

W dniu 13.10.2017 r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej, będące upamiętnieniem rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej. Na uroczystość, w znakomitych humorach, przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie oraz inni pracownicy szkoły.
Nauczyciel to człowiek wyjątkowy, z pasją, który potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania oraz działania. Podczas wydarzenia pani dyrektor Alina Niezgoda wręczyła nauczycielom Nagrody Dyrektora Szkoły za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej. Ponadto nagrodziła pracowników niepedagogicznych za wyjątkowe zaangażowanie w realizację zawodowych obowiązków i zadań. Następnie głos zabrał Starosta Szczycieński pan Jarosław Matłach, który życzył wszystkim pracownikom satysfakcji z wykonywanego zawodu i spełnienia wszelkich marzeń. Zauważył, że nauczyciel potrafi sprawić, iż twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy stają się źródłem radości oraz dumy. Później głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Świerczewska, która podziękowała za ogromne serce w budowanie przyszłości młodych ludzi.
W dalszej kolejności przyszedł czas na satyryczno – komiczną część artystyczną. Uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili scenki z życia szkoły. Wszyscy bawili się doskonale, ponieważ odpowiedni żart, szczery uśmiech to recepta na osiągnięcie wewnętrznej równowagi i dystansu do świata oraz samego siebie. Na koniec uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego obdarowali nauczycieli i pracowników szkoły symbolicznym, słodkim podarunkiem.
To wyjątkowe święto było dla wszystkich zgromadzonych źródłem wielu pięknych, wzruszających przeżyć. Należy pamiętać, że edukacja młodych ludzi jest przede wszystkim zaszczytną misją i nieocenioną wartością.

Red.: Maria Wróbel
Foto.: Mirosława Oporek-Miedzińska